08.05.2022
Kot woli mężczyzn? Są sposoby, byś zyskała jego miłość!
Dorota Jastrzębowska
Ten tekst przeczytasz w 3 minuty
Zdarza się, że kot woli mężczyzn. Jak go przekonać, że jesteś fajna? Może pomoże... sztuczna broda, która upodobni cię do faceta?
fot. Shutterstock
Jeśli mruczek preferuje twojego faceta, możesz uznać ten stan rzeczy i pogodzić się z tym, że zawsze będziesz na drugim planie. Możesz też jednak zawalczyć o to, by zająć co najmniej równorzędne miejsce w kocim sercu. Aby to się udało, dobrze byłoby wiedzieć, z czego wynikają preferencje zwierzaka. Czy np. jest adoptowany i miał jakąś trudną przeszłość z udziałem kobiety? To często dostateczny powód tego, że w swoim dalszym życiu kot woli mężczyzn. Czasem jednak same jesteśmy sobie winne, że mruczek lepiej się czuje w towarzystwie męskiej części domowników. Dlatego warto przeanalizować również własne zachowanie. Co powinnaś zmienić, by kot cię polubił?
Kot woli mężczyzn? Nie tul go na siłę i bez końca
Kogo lubią koty? Czasem wydają się niewdzięczne. Okazujemy im tyle czułości, a one uciekają do kogoś, kto wydaje się wobec nich obojętny. Z czego to wynika? Najczęściej z tego, że nadmiar czułości je męczy. Pieszczoty w naszym ludzkim rozumieniu nie zawsze są dla nich przyjemne. Zwłaszcza nadmierne przytulanie i noszenie na rękach nie jest dla nich komfortowe, a nawet może wywoływać poczucie zagrożenia. Niefajne jest też dotykanie niektórych części ciała, np. brzucha, łapek czy nasady ogona. Jeśli nie respektujemy zasad głaskania, kot może umykać przed naszymi pieszczotami do faceta, który go pogłaszcze od niechcenia parę razy i zajmie się czymś innym. Kobiety częściej też same oferują zwierzętom pieszczoty – nie zawsze wtedy, gdy te mają na to ochotę. U pana kot musi się czasem sam o nie upomnieć… Nie ma więc ryzyka, że dostanie je wtedy, gdy chce spać czy mieć święty spokój.
Nie gadaj tyle, nie gestykuluj
My, kobiety, często kierujemy się emocjami i dajemy im upust. Łatwo się też zachwycamy, zwłaszcza uroczym zwierzakiem. Często prowadzi to do głośnego wyrażania zachwytu i donośnego śmiechu. A koty nie lubią hałasu. Między sobą porozumiewają się praktycznie bezgłośnie, więc nasze podniesione głosy są czymś obcym ich naturze. Szczególnie wysokie głosy damskie mogą je męczyć, zwłaszcza że mruczki mają słuch o wiele lepszy od naszego. Intensywna gestykulacja też jest elementem wprowadzającym niepokój. W takiej sytuacji kot woli czasem ewakuować się do pana, pochłoniętego swoimi sprawami i zazwyczaj mniej skorego do głośnych achów i ochów.
Nie zlewaj się perfumami
Oprócz czułego słuchu koty mają też wrażliwy węch. Czy już wiesz, do czego zmierzam? Tak, właśnie – nasze perfumy, które tak lubimy, mogą być dla mruczka katorgą. Faceci przeważnie przywiązują do nich nieco mniejszą wagę, a w każdym razie raczej nie zmieniają ich tak często jak my. Może warto więc nieco przyhamować z zapachami, by się przekonać, czy to właśnie one nie są powodem, że nasz mruczek wybiera do spania kolana pana. Nie będziemy się raczej perfumować kocimiętką, ale możemy przynajmniej nie używać ponownie wody toaletowej po powrocie do domu. Dla naszego kota i jego delikatnego nosa może to robić zasadniczą różnicę. Spróbujmy, co nam szkodzi – przy okazji możemy trochę zaoszczędzić na perfumach… A mniej intensywnego zapachu z pewnością przyniesie mruczkowi ulgę.
Kot woli mężczyzn? Pomoże sztuczna broda!
Oryginalną drogę do kociego serca wybrała pewna użytkowniczka Facebooka. Jej kot wyraźnie preferował towarzystwo jej faceta, który nosi brodę. Być może dlatego, że przytulaski do miękkiej i zadbanej brody są przyjemne. Dziewczyna postanowiła sprawdzić, czy mruczkowi rzeczywiście o to chodzi. Przyczepiła więc sobie sztuczną brodę i czekała na efekt. Na filmie widać, że kot rzeczywiście zainteresował się brodą swojej pani. Jednak gdy do pokoju wszedł pan, zwierzak wydawał się nieco zdezorientowany. Nie wiadomo, czy sprytny sposób przyniósł trwały efekt…
Miłośniczka psów, szczególnie terierów. Obecnie opiekunka przygarniętej yoreczki Adelki, wolontariuszka opiekująca się kotami wolno żyjącymi w warszawskiej dzielnicy Ochota, była redaktor prowadząca czasopismo „Mój Pies i Kot".
Zobacz powiązane artykuły
20.12.2024
Anemia u kota. Jak objawia się niedokrwistość i jak ją leczyć?
Ten tekst przeczytasz w 3 minuty
Domowy mruczek też może cierpieć na niedokrwistość. Jakie przyczyny może mieć anemia u kota, na czym polega i jak pomóc zwierzakowi w takiej sytuacji?
undefined
16.12.2024
Badanie moczu u kota – kiedy je wykonać i jak pobrać próbkę?
Ten tekst przeczytasz w 5 minut
Badanie moczu to jedno z najważniejszych profilaktycznych badań w przypadku kotów. To bardzo proste badanie, które może nam wiele powiedzieć o stanie zdrowia naszego mruczka. Kiedy należy je wykonać i jak pobrać mocz do badania od kota?
undefined
15.12.2024
Koci behawiorysta. Jak wybrać dobrego behawiorystę dla kota?
Ten tekst przeczytasz w 3 minuty
Koci behawiorysta to nieoceniona pomoc przy mruczku, który sprawia problemy. Jak wybrać dobrego specjalistę i jak powinna wyglądać współpraca z behawiorystą dla kota?
undefined