29.10.2018
Kotka z lotniska Chopina odnaleziona!
Agata Kufel
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
Poszukiwania Łupiny trwały ponad tydzień, a ich przebieg śledziły tysiące osób z całego kraju. W sobotę wieczorem pojawiła się radosna informacja od właścicielki kotki.
fot. www.facebook.com/GandalftheGold
Zaginiona kotka z lotniska Chopina w Warszawie była w zeszłym tygodniu tematem numer jeden we wszystkich kocich społecznościach. Ponad tygodniowe poszukiwania wreszcie przyniosły rezultaty – Łupina szczęśliwie wróciła do domu. Co ciekawe, nie sama!
Zaginiona kotka z lotniska Chopina
O tej sprawie pisały niemal wszystkie większe media. Przypomnijmy: pani Karolina i jej partner przewozili swoje dwa koty z Oslo do Warszawy. Po przylocie okazało się, że jeden z kontenerków ma wyłamane drzwiczki, a przebywająca w nim czarna kotka zniknęła. Firma obsługująca rejs przylotowy sugerowała, że klatka była nieprawidłowo zabezpieczona (więcej szczegółów znajdziecie TUTAJ).
Pani Karolina opisała sprawę na Facebooku, prosząc internautów o pomoc w jej nagłośnieniu. Oficjalny komunikat wystosowała też firma Welcome Airport Service, informując o poszukiwaniach prowadzonych na terenie lotniska. Niestety, przez dłuższy czas nie dawały one żadnych rezultatów, a losy Łupiny pozostawały jedną wielką niewiadomą. Aż do sobotniego wieczoru.
Gdzie była Łupina?
W okolicach godziny 22 na profilu pani Karoliny pojawiła się wiadomość, na którą wszyscy czekali: „Kochani, znaleźliśmy ją”. Na szczegóły trzeba było poczekać jeszcze kilka godzin, ale dziś wiemy już wszystko. Kotka z lotniska szczęśliwie wróciła do domu. Jak udało się ją znaleźć?
Okazuje się, że do pani Karoliny odezwała się żona pracownika Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej, która sąsiaduje z lotniskiem Chopina. Małżeństwo zaproponowało, że może pomóc w poszukiwaniach na tym terenie. I to był doskonały pomysł – to właśnie tam odnalazła się Łupina! Przestraszona kotka ukrywała się pod nieużywaną budką strażniczą, niedaleko bramy wjazdowej.
Kotka z lotniska wróciła do domu
Okazało się, że Łupina nie była sama. Wraz z nią pod budką ukrywał się mały, kilkumiesięczny kotek.
Mała uciekała, nie chciała podejść. Nie mogliśmy pozwolić uciec jej nigdzie dalej w teren. Po jakimś czasie mogłam zbliżyć się na kilka metrów, dużo do niej mówiłam – słuchała, przyglądała się, ale trzymała mnie na dystans. Jedynym wyjściem było z powrotem „zagonić” ją pod budkę, otoczyć, żeby nie uciekła i załatwić klatki-łapki. Wraz z nią był też mały, na moje oko ok. 2-miesięczny szkrabek. Zaprzyjaźnili się – opowiada pani Karolina.
Akcja ratowania kotki trwała kilka godzin – z pomocą przedstawicielki Fundacji Futrzaki udało się złapać Łupinę i jej nowego przyjaciela. Oba koty są już w ciepłym, bezpiecznym domu.
Łupina jest wychudzona, w ogromnej traumie. Jest agresywna. Potrzeba czasu.
Ale jest bezpieczna w domku z nowym przyjacielem. Na razie odseparowani od Kiczka. Teraz odpoczywają, mają jedzonko, wodę, ciepło i święty spokój – pisze pani Karolina.
Szczęśliwe zakończenie
Wygląda na to, że niebezpieczna przygoda Łupiny wreszcie dobiegła końca. Czarna kotka i jej nieoczekiwany towarzysz muszą jeszcze dla pewności przejść badania, ale najgorsze jest już za nimi. Cieszymy się z pomyślnego zakończenia całej sprawy i życzymy dużo zdrowia kotom pani Karoliny!
Zobacz powiązane artykuły
16.04.2025
Jak zawołać kota w innych językach?
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
Jesteś w Grecji, Hiszpanii, a może we Włoszech. Dostrzegasz kota, wołasz „kici kici”, a on nic! Czyżby nie rozumiał? Pomoże ci ściągawka zagranicznego „kiciania”.
undefined
15.04.2025
Czym jest Tęczowy Most, za który odchodzą zwierzęta?
Ten tekst przeczytasz w 3 minuty
Mówi się, że gdy nasze ukochane zwierzęta umierają, to przechodzą na drugą stronę Tęczowego Mostu. Ale co to właściwie oznacza? Sprawdź, skąd wzięło się to określenie!
undefined
01.04.2025
Czy koty wyczuwają raka? Sprawdź, jak to robią!
Ten tekst przeczytasz w 3 minuty
Nie ulega wątpliwościom, że koty to wspaniali ratownicy. Dzięki swoim niesamowitym zmysłom i trosce o opiekunów leczą nas na co dzień oraz w razie ataku groźnej choroby. Okazuje się także, że koty wyczuwają raka!
undefined