08.12.2021
Kot wszedł na Giewont. Po wyprawie wrócił do swoich właścicieli
Natalia Borzuta
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
Oto historia kota, który wchodził na Giewont. Skąd mruczek w ogóle się tam wziął?
fot. Facebook „Tatromaniak”
W ostatnim czasie wśród fanów wspinaczek górskich zrobiło się głośno o niecodziennym wydarzeniu – pewien kot wszedł na Giewont. Żądne wrażeń zwierzę odłączyło się na kilka godzin od swoich właścicieli, żeby razem z turystami wspiąć się na szczyt góry.
Kot wszedł na Giewont i wrócił do swoich opiekunów
Turyści w drodze na Giewont zatrzymali się w schronisku na Hali Kondratowej. To właśnie tam zyskali nowego towarzysza podróży. Schronisko PTTK na Hali Kondratowej położone jest 1333 m n.p.m. W tym miejscu do miłośników gór dołączył kotek. Z relacji turystów wynika, że kotka po prostu zaczęła za nimi iść i nie chciała zawrócić. W konsekwencji towarzyszyła turystom aż do wejścia na sam szczyt. Na Giewoncie „tymczasowi opiekunowie” uwiecznili dokonania kotki. Zdjęcie opublikował na swoim fanpage’u profil „Tatromaniak”.
O kocie, który zdobył Giewont
Kotka zaczęła iść za nami od schroniska na Hali Kondratowej, nie chciała zawrócić i dotrzymała nam towarzystwa aż na Giewont. Później zeszła z nami do schroniska i tam została ze swoimi właścicielami – czytamy relację turystów na Facebooku Tatromaniak
Kot wszedł na Giewont
Giewont to masyw górski w Tatrach Zachodnich o wysokości 1894 m n.p.m. Jeśli więc weźmiemy pod uwagę, że kotka dołączyła do turystów na wysokości schroniska na Hali Kondratowej, łatwo wyliczyć, że futrzak pokonał ponad pół kilometra, idąc pod górę. Warto zwrócić uwagę również na fakt, że zwierzę zeszło z powrotem do schroniska, przebywając taką samą drogę. W schronisku natomiast wróciło już bezpiecznie do swoich opiekunów.
To kolejna historia, która potwierdza niezależność kotów i ich niezwykły charakter. Chociaż kotka weszła na Giewont, idąc wyznaczonym szlakiem, to w swoim kocim życiu chodzi zdecydowanie własnymi ścieżkami. To w końcu ona zadecydowała, do której grupy turystów chce dołączyć i jak długo chce spędzić z tą grupą czas. Musimy w tym miejscu jednak zaznaczyć, że Tatry to nie jest najlepsze miejsce na kocie wyprawy. Łatwo tam o zagrożenie zdrowia i życia, a zmienna pogoda potrafi zaskoczyć nawet wytrawnego turystę, utrudniając mu zejście z gór. Ta kotka miała wyjątkowe szczęście, że nic jej się nie stało.
źródło: Tatromaniak
Zobacz powiązane artykuły
08.04.2025
Kot przybity do drewna i spalony żywcem. Policja szuka sprawcy bestialstwa
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
Do potwornego aktu przemocy wobec kota doszło w gminie Baborów w woj. opolskim. Zwierzę zostało przybite do drewnianej konstrukcji i prawdopodobnie podpalone żywcem. Sprawą zajmuje się policja. Funkcjonariusze apelują o pomoc w ustaleniu tożsamości kota i jego właściciela.
undefined
26.03.2025
Karmy dla kotów w Media Expert – jak wybrać karmę dla swojego mruczka?
Ten tekst przeczytasz w 3 minuty
Wybór odpowiedniej karmy dla naszego kota to kluczowy element dbania o jego zdrowie i dobre samopoczucie. Na rynku dostępne są różne rodzaje karm, a ich skład i przeznaczenie mogą znacznie się różnić. W tym artykule przyjrzymy się, jakie są rodzaje karm dla kotów oraz na co zwrócić uwagę, aby wybrać najlepszą opcję dla naszego pupila.
undefined
17.03.2025
Bezdomne, głodne, skrzywdzone. Co możesz zrobić, żeby wesprzeć koty w potrzebie?
Ten tekst przeczytasz w 4 minuty
Skoro czytasz ten artykuł, jest duże prawdopodobieństwo, że o Twoje nogi ociera się właśnie przynajmniej jeden kot. Jesteś kociarzem lub kociarą, nie wyprzesz się tego, a Twoje koty mają u Ciebie coś na kształt namiastki raju. Miały szczęście, które jest udziałem zdecydowanej mniejszości przedstawicieli tego gatunku. A co Ty możesz zrobić dla tych pozostałych – bezdomnych, głodnych, skrzywdzonych? Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt – Viva! podpowiada.
undefined