24.07.2021
„Kociarze”. Czy warto obejrzeć nowy serial na Netfliksie?
Aleksandra Prochocka
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
„Kociarze” (Cat People) to nowy serial dokumentalny, który opowiada o… życiu prawdziwych kociarzy! Czy warto go obejrzeć? Oto nasza subiektywna opinia!
Od 7 lipca na Netfliksie dostępny jest nowy serial – „Kociarze” (Cat People). Czy opowiada on o stereotypowych, samotnych kociarzach, zamkniętych w domu ze stadem mruczków? A może przekazuje coś wartościowego i może stać się dla nas inspiracją? To właśnie sprawdziliśmy!
„Kociarze” (Cat People) – o czym jest nowy serial?
Pierwszy sezon serialu „Kociarze” składa się z sześciu 30-minutowych odcinków. Odcinki opowiadają historie różnych osób z wielu zakątków świata – w tym amerykańskiego rapera z ciężką przeszłością, artystki z Japonii, pary mieszkającej w Grecji – których łączy jedno. Prawdziwa miłość do kotów! Tak jak każdy, kto poświęca całe swoje życie tym mruczącym czworonogom, spotykają się oni często z niezrozumieniem… A czasem nawet z niechęcią swojego otoczenia do tej wyjątkowej pasji. W końcu tylko prawdziwy kociarz zrozumie kociarza, którego cały świat kręci się wokół mruczków. Prawda?
Pokazanym w serialu osobom daleko jednak do stereotypu „samotnej kociary”. Ci ludzie potrafili przemienić swoją miłość w prawdziwą pasję i sposób na życie. W pierwszym odcinku netfliksowego serialu towarzyszymy amerykańskiemu raperowi Moshowowi, który wychował się w wyjątkowo trudnym środowisku. Moshow odkrył w sobie talent muzyczny, jednak nie interesowały go typowe dla raperów ciężkie tematy. Zdecydował się więc, by… rapować o swoich kotach! Zaczął także nagrywać filmy z mruczkami, nosić kolorowe stroje i szybko stał się prawdziwym hitem internetu.
Oglądając serial na Netfliksie, poznamy także niesamowitą trenerkę kotów, która zmaga się z problemami finansowymi spowodowanymi pandemią, zawodowego wyłapywacza dzikich kotów potrzebujących kastracji, założycieli kociego sanktuarium w Syros, Japonkę tworzącą niesamowite portrety kotów i surfera zakochanego w kotach bengalskich. Wszystkie historie opowiedziane są w pogodny, pełen empatii sposób. Pokazują też, z jakimi trudnościami muszą mierzyć się osoby o wyjątkowej pasji – nawet jeśli na co dzień sprawia im ona ogromną radość.
Czy warto obejrzeć serial o kotach na Netfliksie?
Serial „Kociarze” to doskonała propozycja nie tylko dla opiekunów kotów. Serial ten spodoba się także wszystkim, którzy chcą odpocząć od filmowych pościgów, zagadkowych morderstw, emocjonalnych romansów i szukają spokojnej, ciepłej opowieści na leniwe popołudnie. Oczywiście nie musimy pisać, że „Kociarze” smakują najlepiej w towarzystwie ukochanego mruczka… Albo i pięciu!
Specjalista do spraw żywienia psów, zoopsycholog, wolontariusz w Schronisku na Paluchu. Absolwentka studiów magisterskich na Wydziale Nauk o Zwierzętach, SGGW.
Zobacz powiązane artykuły
07.11.2024
Co warto kupić dla kota? Poradnik
Ten tekst przeczytasz w 3 minuty
Każdy opiekun zwierzaka wie, że troska o domowego pupila wymaga odpowiedniego zaopatrzenia - od karmy, przez akcesoria, po produkty zdrowotne i zabawki. Media Expert, popularny sklep ze sprzętem elektronicznym i domowym, zaskakuje coraz szerszą ofertą produktów dla zwierząt, które można znaleźć zarówno w sklepie stacjonarnym, jak i online.
undefined
04.10.2024
4 października – Światowy Dzień Zwierząt 2024. Jak go obchodzić?
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
Co roku 4 października obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt. To wyjątkowe święto, które powinno nas zachęcić do głębszego spojrzenia na dobrobyt naszych podopiecznych, a także wielu gatunków dzikich zwierząt.
undefined
20.08.2024
Naukowcy z Uniwersytetu Jagiellońskiego opracowali lek na koci katar!
Ten tekst przeczytasz w 3 minuty
Jeszcze z zeszłym roku pisaliśmy o obiecujących badaniach zespołu z Uniwersytetu Jagiellońskiego nad opracowaniem leku na koci katar, a dziś możemy z radością napisać - UDAŁO SIĘ! Naukowcy ogłosili przełomowy krok w leczeniu tej powszechnej dolegliwości. Opracowany przez nich nowy lek obiecuje znaczne poprawienie jakości życia kotów cierpiących na wirusowe zapalenie górnych dróg oddechowych.
undefined