15.03.2024
Ubezpieczenie zwierząt domowych: jak wybrać najlepszą ochronę dla Twojego czworonożnego przyjaciela?
Redakcja
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
Twojemu pupilowi może przytrafić się nieszczęśliwy wypadek lub zaginięcie – to tylko dwa przykładowe ryzyka, które może obejmować ubezpieczenie psa lub kota. Na jakich zasadach możesz skorzystać z takiej polisy i kiedy towarzystwo wypłaci świadczenie? Sprawdź, dlaczego warto zdecydować się na ubezpieczenie dla zwierząt.
fot. Shutterstock
Ubezpieczenie psa i kota – na czym to polega?
Z takiej ochrony możesz zazwyczaj skorzystać jako z dodatku do ubezpieczenia mieszkania lub OC w życiu prywatnym. Jeśli masz takie polisy, to wybierasz rozszerzenie, które obejmuje zwierzęta domowe. Natomiast warunki w przypadku każdego towarzystwa mogą być inne. Jeśli jednak masz zwierzęta domowe, weź pod uwagę zakup ubezpieczenia. W przypadku gdy w razie nieszczęśliwego wypadku konieczne będzie przeprowadzenie operacji, to może się wiązać z kosztami w tysiącach złotych. Jeśli masz polisę, koszty może pokryć towarzystwo. Co możesz uzyskać w ramach ubezpieczenia?
Ubezpieczenie zwierząt domowych – co obejmuje?
Zakres ochrony w ramach polisy zależy od oferty danego towarzystwa. Sprawdźmy, jakie zdarzenia obejmuje ubezpieczenie zwierząt domowych na podstawie oferty towarzystwa UNIQA. Ubezpieczyciel pokryje następujące koszty, które są następstwem nieszczęśliwego wypadku:
- leczenia w związku z uszkodzeniem ciała;
- pomocy w organizacji poszukiwań zwierzęcia, które zaginęło lub zostało skradzione;
- uśpienia i pochówku;
- nabycia nowego psa lub kota, jeśli zwierzę zostało skradzione lub poniosło śmierć w następstwie nieszczęśliwego wypadku.
Ubezpieczenie dla zwierząt domowych w UNIQA może obejmować maksymalnie trzech pupili – psy lub/i koty. Polisa działa na terytorium Polski. Możesz wybrać sumę ubezpieczenia na każde zwierzę – 2, 4 lub 8 tys.
Uwaga: nie ma znaczenia, czy zwierzę jest rasowe. Polisa obejmuje zwierzęta, które po prostu są własnością ubezpieczającego.
Wybierając polisę, weź pod uwagę jak najszerszy zakres ochrony i wysoką sumę ubezpieczenia. Dzięki temu zwiększasz szanse na to, że świadczenie od towarzystwa pokryje wszystkie koszty będące następstwem nieszczęśliwego wypadku.
Ile kosztuje ubezpieczenie psa lub kota?
Nie obowiązuje stała składka. Jej wysokość zależy od liczby zwierząt i sumy ubezpieczenia. Cenę za ochronę możesz wyliczyć online. W tym celu skorzystaj z kalkulatora na stronie towarzystwa UNIQA. Przy udzielaniu odpowiedzi na pytania wybierz odpowiednie rozszerzenie. Po pokonaniu wszystkich kroków kalkulator wyliczy składkę.
Jakich szkód nie obejmuje ubezpieczenie?
Przed zawarciem umowy koniecznie sprawdź wykluczenia odpowiedzialności towarzystwa. To zdarzenia, w przypadku których ubezpieczyciel nie wypłaci świadczenia. Wśród nich znajdą się na pewno szkody wyrządzone umyślnie lub w wyniku rażącego niedbalstwa. Polisa nie obejmuje zdarzeń, do których doszło w wyniku uczestnictwa psa w polowaniach, w wyścigach psów lub w walkach tych zwierząt. Koniecznie sprawdź pełną listę wykluczeń odpowiedzialności w ogólnych warunkach ubezpieczenia.
Artykuł sponsorowany
Zobacz powiązane artykuły
07.11.2024
Czy kleszcze są niebezpieczne dla kotów?
Ten tekst przeczytasz w 5 minut
Wiosna, lato a nawet wczesna jesień. Nie tylko my w ciepłe, słoneczne dni cieszymy się piękną pogodą. Korzystają z niej również… kleszcze. Te niewielkie pasożyty stają się aktywne już przy temperaturze powyżej 5°C i pozostają zagrożeniem aż do późnej jesieni. Chociaż koty są bardziej odporne na choroby przenoszone przez kleszcze niż psy, to wciąż nie można ich lekceważyć.
undefined
02.10.2024
Kot niewychodzący i pchły - czy to możliwe?
Ten tekst przeczytasz w 4 minuty
Czy kot niewychodzący może złapać pchły? Okazuje się, że tak! Jak domowe mruczki zarażają się pchłami i co zrobić, by uchronić pupila przed tymi uciążliwymi pasożytami?
undefined
01.09.2024
Kiedy kocia kupa powinna nas zaniepokoić? Objawy, na które warto zwrócić uwagę!
Ten tekst przeczytasz w 3 minuty
Czy sprzątanie może mieć wpływ na zdrowie? Tak, jeśli chodzi o… sprzątanie kociej kuwety! Regularna ocena odchodów kota to bardzo cenna wskazówka dotycząca zdrowia zwierzaka, która może nawet uratować mu życie. Na co zwrócić uwagę, sięgając po łopatkę?
undefined