21.07.2018
Kot znalazł nietypowych kompanów. To dopiero przyjaźń międzygatunkowa!
Agata Kufel
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
Czyżby marzyła mu się kariera pastuszka? 😉
fot. Shutterstock
Koty – podobnie jak psy – potrafią nawiązywać przyjaźnie międzygatunkowe, czasem bardzo nietypowe. Pisaliśmy już o mruczku żyjącym z wydrą, a także o kocurku zaprzyjaźnionym ze szczurem. Musimy jednak przyznać, że takiej konfiguracji jak ta jeszcze nie widzieliśmy. Opiekunka długowłosego mruczka raczej nie przypuszczała, że przygarnięty kot zaprzyjaźni się z hodowanymi przez nią… owcami.
Przygarnięty kot i… owce
Little Ed to czekoladowy (nie czarny!), puszysty kocur mieszkający od dwóch lat na szkockiej farmie w Stirling. Jego obecna właścicielka, Ali Thom, uratowała go, gdy był kilkutygodniowym kociątkiem. Zabrała malucha wprost z pobocza pobliskiej drogi i zapewniła mu dom w swoim gospodarstwie. Little Ed szybko przystosował się do nowych warunków i polubił życie na farmie. Znalazł też zupełnie nowych przyjaciół i… wcale nie są nimi inne koty.
Nigdy w życiu nie spotkałam tak kochanego kota – nie boi się żadnego ze zwierząt na farmie. Ale z jakiegoś powodu kocha owce. Uwielbia spędzać czas zwłaszcza z dwiema – kiedy robię obchód gospodarstwa, zawsze biegnie za mną tylko po to, by je odwiedzić – mówi Ali Thom.
Trudno uwierzyć? A jednak to prawda – najlepszym dowodem na prawdziwość słów Ali jest nagrany przez nią filmik z kotem i jego kompankami w rolach głównych. Widać na nim, jak Little Ed spaceruje między pasącymi się owcami, ocierając się o nie i bodąc je przyjaźnie łebkiem. Same owce również wydają się być zadowolone z obecności mruczącego kolegi.
Dlaczego przygarnięty kot zapałał takim uczuciem akurat do owiec? Ali nie umie tego wytłumaczyć, ale uważa całą sytuację za uroczą. Mówi też, że zimą pozwala, by Little Ed spał ze swoimi przyjaciółkami na sianie.
Nie mam pojęcia, dlaczego on kocha akurat owce, ale najwyraźniej dobrze im razem. Jest cudowną, puszystą kulą i wszyscy go tutaj bardzo kochamy. Ma przepiękne zielone oczy i – choć wszyscy myślą, że jest czarny – tak naprawdę jego futerko ma kolor czekolady – mówi Ali.
Czyżby Little Ed pozazdrościł psom i postanowił zostać kocim pastuszkiem? 😉 Niezależnie od tego, jakie są jego plany „zawodowe”, trzeba przyznać, że on i jego przyjaciółki razem tworzą niezwykłą i bardzo sympatyczną gromadkę.
Źródło: metro.co.uk
Zobacz powiązane artykuły
19.11.2024
Jak odróżnić żbika od kota domowego?
Ten tekst przeczytasz w 3 minuty
Choć żbik (Felis silvestris) i kot domowy (Felis catus) są bardzo blisko spokrewnione to istnieje wiele różnic, które pozwalają je odróżnić. Dla osób mniej obeznanych z dziką przyrodą zadanie to może być trudne, ponieważ wiele pręgowanych kotów domowych przypomina żbiki. Dokładne obserwacje mogą pomóc w identyfikacji. Spójrzmy więc na cechy, które warto wziąć pod uwagę, aby bezbłędnie rozpoznać dzikiego żbika od kota domowego.
undefined
29.10.2024
5 dowodów na to, że starsze koty są niesamowite
Ten tekst przeczytasz w 4 minuty
Rozczulają nas słodkie kocięta, ale nie należy lekceważyć kocich seniorów – sprawdźcie, dlaczego!
undefined
25.10.2024
Lampart Plamisty – piękno, siła i tajemnica w jednym
Ten tekst przeczytasz w 3 minuty
Lampart plamisty (Panthera pardus) to jedno z najbardziej majestatycznych zwierząt na naszej planecie. Jego elegancja, zwinność i imponująca szata sprawiają, że trudno przejść obok niego obojętnie. Ten dziki kot, choć doskonale przystosowany do życia w dziczy, zmaga się z coraz większymi zagrożeniami. Co warto wiedzieć o lamparcie plamistym, który mimo swojej siły potrzebuje naszej ochrony?
undefined