31.10.2021
Krakowskie schronisko zyska nowy pawilon dla kotów. Jego koszt to 4 mln złotych
Natalia Borzuta
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Wspaniała wiadomość dla bezdomnych zwierząt z Krakowa - w schronisku powstanie dla nich dużo więcej przestrzeni!
fot. Shutterstock
Zarząd Inwestycji Miejskich podpisał umowę na wybudowanie dodatkowej części schroniska – powstanie nowy pawilon. W jego skład wchodzić będą przede wszystkim pomieszczenia dla kotów, których to kotów obecnie jest zbyt dużo, żeby mogły zmieścić się w swojej części. W konsekwencji część bezdomnych kotów zajmuje pomieszczenia dla psów. Jak łatwo się domyślić, jest to uciążliwa sytuacja zarówna dla zwierząt, jak i pracowników Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Krakowie.
Powstanie nowy pawilon
Budowa pawilonu ruszy w przyszłym roku i ma zakończyć się w ciągu 20 miesięcy. Inwestycja będzie kosztować około 4,3 mln złotych – czytamy na stronie Interia.pl.
Nowy pawilon będzie liczył 700 mkw. W parterowym obiekcie, oprócz pomieszczeń z wybiegami dla zdrowych kotów, będzie pokój obserwacji w kierunku wścieklizny, recepcje, pomieszczenia techniczne, toalety. Zostaną wybudowane nowe instalacje. Część nowego obiektu znajdzie się w miejscu rozebranej starej zabudowy. Pawilon zostanie połączony z istniejącymi obiektami za pomocą dwóch ciągów komunikacyjnych – podaje oficjalna strona TVP3 Kraków.
Kilkaset zwierząt czeka na dom
W schronisku w Krakowie na domy czeka obecnie 368 kotów i 233 psy. W połowie października Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Krakowie opublikowało post na swoim facebookowym fanpage’u, w którym opisuje, że sytuacja jest naprawdę trudna:
Druga fala wzrostowa liczby przyjmowanych kociąt trwa. A nasze zapasy koców, prześcieradeł, ręczników, pościeli, kołder – czyli tekstyliów, jakich używamy u zwierzaków, są na wyczerpaniu!!! Dlatego jeśli macie w domu w/w rzeczy, które Wam są już niepotrzebne, to BARDZO o nie prosimy. Nawet jeden przywieziony ręcznik ma znaczenie. Mogą to być rzeczy nieco podniszczone, jednak prosimy, by były czyste (przeprane) – nie mamy możliwości prania takich rzeczy (względy obsługowo-ekonomiczne).
Jednocześnie prosimy o nieprzywożenie materacy oraz ubrań. Rzeczy dla zwierzaków można przywieźć o DOWOLNEJ porze, 7 dni w tygodniu (nawet w nocy). Osoby, które przy okazji chciałyby zobaczyć schronisko, zapraszamy w godzinach otwarcia, czyli 10-14 i 15-17 (7 dni w tygodniu).
Nie każdy ma warunki, żeby przygarnąć do domu kotka. Można jednak wspomóc zwierzaki w inny sposób! Warto przynajmniej jednemu schroniskowemu mruczkowi sprezentować koc lub ręcznik. Nawet taki drobny gest może poprawić życie kotów w schronisku na lepsze.
Zobacz powiązane artykuły
08.04.2025
Kot przybity do drewna i spalony żywcem. Policja szuka sprawcy bestialstwa
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
Do potwornego aktu przemocy wobec kota doszło w gminie Baborów w woj. opolskim. Zwierzę zostało przybite do drewnianej konstrukcji i prawdopodobnie podpalone żywcem. Sprawą zajmuje się policja. Funkcjonariusze apelują o pomoc w ustaleniu tożsamości kota i jego właściciela.
undefined
26.03.2025
Karmy dla kotów w Media Expert – jak wybrać karmę dla swojego mruczka?
Ten tekst przeczytasz w 3 minuty
Wybór odpowiedniej karmy dla naszego kota to kluczowy element dbania o jego zdrowie i dobre samopoczucie. Na rynku dostępne są różne rodzaje karm, a ich skład i przeznaczenie mogą znacznie się różnić. W tym artykule przyjrzymy się, jakie są rodzaje karm dla kotów oraz na co zwrócić uwagę, aby wybrać najlepszą opcję dla naszego pupila.
undefined
17.03.2025
Bezdomne, głodne, skrzywdzone. Co możesz zrobić, żeby wesprzeć koty w potrzebie?
Ten tekst przeczytasz w 4 minuty
Skoro czytasz ten artykuł, jest duże prawdopodobieństwo, że o Twoje nogi ociera się właśnie przynajmniej jeden kot. Jesteś kociarzem lub kociarą, nie wyprzesz się tego, a Twoje koty mają u Ciebie coś na kształt namiastki raju. Miały szczęście, które jest udziałem zdecydowanej mniejszości przedstawicieli tego gatunku. A co Ty możesz zrobić dla tych pozostałych – bezdomnych, głodnych, skrzywdzonych? Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt – Viva! podpowiada.
undefined