20.09.2019
Niezwykła przyjaźń międzygatunkowa! Zobacz filmiki!
Nikoletta Parchimowicz
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
Mimo dzielących ich różnic, przedstawiciele różnych gatunków mogą ze sobą koegzystować, a nawet zawiązywać trwałe przyjaźnie. Ta wyjątkowa para jest na to dowodem!
fot. Shutterstock
Koty potrafią być bardzo przyjacielskie. Znamy mruczki, których najlepszymi przyjaciółmi są psy, papugi, żółwie, a nawet konie. Jednak ten kociak na swojego najlepszego kumpla wybrał sobie… kaczkę! Jak to możliwe? Czy kot i kaczka rzeczywiście mogą się przyjaźnić?
Międzygatunkowa przyjaźń
Międzygatunkowa przyjaźń, którą potrafią nawiązać między sobą zwierzęta dziwi i zachwyca nas nie od dziś. Z pewną dozą niedowierzania obserwuje się takie „połączenia”, jak żyrafa ze strusiem, pies z sową, czy małpa z tygrysem. Ale takiej pary jak ta dawno nie widzieliśmy. Ten kot i kaczka stali się niemal nierozłączni. Spędzają ze sobą mnóstwo czasu, a gdy nie są razem – tęsknią za sobą. Jak to możliwe? Przecież koty polują na ptaki. Wiadomo, że kaczka stanowi dla małego tygryska zbyt ambitną zdobycz, jednak ptak to ptak…
Kot i kaczka w jednym żyli domu…
Kotka o imieniu Kimmy zaprzyjaźniła się z kaczką Butterball. Ich pierwsze spotkanie miało być jednorazowe, jednak gdy opiekunka zwierzaków zauważyła, jakie porozumienie się pomiędzy nimi nawiązało – postanowiła umożliwić im dalsze kontakty. Zwierzaki szybko stały się nierozłączne. Ptak zdaje się w tym duecie być kimś na wzór opiekunki. Młoda kotka traktuje kaczkę jak starszą siostrę. A może mamę?
Kot i kaczka to najlepsi przyjaciele
Wspólne figle i zabawy niezwykłej pary można podziwiać dzięki opiekunce zwierzaków, która regularnie publikuje relacje na Instagramie. Kot i kaczka to nie jedyni mieszkańcy tego zwariowanego gospodarstwa. Są tam także psy i inne ptaki. Wszystkie zdają się żyć w znakomitej symbiozie.
Nasi pupile co i rusz zaskakują nas swoim zachowaniem. Zazwyczaj koty polują na ptaki, bo taka już ich natura. Jednak po pierwsze kaczka jest dla kota za duża, a po drugie zwierzęta poznały się, gdy mruczek był malutki. Być może kociak upatrywał w drugim zwierzaku matki? Może kaczka potraktowała mruczącą kuleczkę niczym swoje potomstwo? A może młodsze rodzeństwo… Niewątpliwie relacja, jaka powstała pomiędzy nimi, jest urocza i może być dla nas ludzi przykładem bezwarunkowego uczucia.
Wspaniale widzieć, jak mimo znaczących różnic, różne gatunki mogą ze sobą koegzystować, a nawet zawiązywać trwałe przyjaźnie. Ludzie mogliby się od zwierząt naprawdę wiele nauczyć!
Źródło i zdjęcia: instagram.com/kmcclureartist
Miłośniczka kotów, catsitterka, behawiorystka. Piszę o kotach od wielu lat. O ich naturze uczę się natomiast, odkąd pamiętam. Czuję z kotowatymi niesamowitą więź i porozumienie.
Zobacz powiązane artykuły
24.06.2025
Dlaczego kot wylewa wodę z miski? Poznaj przyczyny tego zachowania!
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
Zamiast pić, kot wylewa wodę z miski na podłogę? To coś więcej niż kaprys – ma ku temu kilka powodów.
undefined
22.06.2025
Jak, kiedy i dlaczego kot stroszy swój ogon?
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
Jak to możliwe, że kot potrafi zwielokrotnić objętość swojego ogona w ułamku sekundy? I czy nastroszony ogon u kota zawsze jest oznaką strachu?
undefined
17.06.2025
8 zaskakujących faktów o kocim ogonie. Tego nie wiedziałeś!
Ten tekst przeczytasz w 5 minut
Nic tak nie dodaje gracji, jak koci ogon. Nie jest on jednak jedynie ozdobą! Jakie funkcje pełni ogon kota?
undefined